Adamek pisze do Tuska: Jest pan mistrzem w składaniu pustych obietnic

Kandydat Solidarnej Polski Tomasz Adamek napisał list otwarty do premiera Donalda Tuska. Zaapelował, by Tusk ogłosił dziś na Śląsku dwie decyzje.

 

„Piszę do Pana, jako były górnik i osoba, która zna trud pracy na Śląsku. Proszę skończyć z gadaniem i przejść do działania. Wiem, że jest Pan mistrzem w wygłaszaniu pięknych i gładkich słów oraz składaniu pustych obietnic. Wzywam Pana do działania i podjęcia konkretnych decyzji” – napisał.

Adamek zaapelował, o „wprowadzenie uczciwych ceł na sprowadzany po zaniżonych cenach do Polski i na europejski rynek węgiel z Rosji i Ukrainy”. „Dziś na jego eksporcie zarabiają rosyjscy oligarchowie powiązani z Putinem i dobijają polskie górnictwo. Skoro Putin bez powodu wprowadził blokadę na  polskie mięso i inne produkty rolne, szkodząc polskiej gospodarce, to my tym bardziej mamy ekonomicznie uzasadniony powód do wprowadzenia uczciwych ceł, chroniących nasze górnictwo” – argumentował kandydat Solidarnej Polski.

Adamek stwierdził także, że Tusk powinien ogłosić decyzję o wycofaniu się Polski ze zgody na zaostrzenie polityki klimatycznej. „To Pan osobiście 21 marca 2014 r. na ostatnim szczycie przywódców w Brukseli zgodził się na zaostrzenie pakietu klimatyczno-energetycznego. Wzywam Pana do wycofania się z tej decyzji, gdyż stanowi ona śmiertelne zagrożenie dla polskiego górnictwa i energetyki opartej na węglu. Decyzja taka jest przy okazji prezentem dla Putina, gdyż zwiększa ona opłacalność produkcji energii z gazu kosztem węgla” – napisał Adamek.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*