Prezydent Ukrainy ogłosił wojnę!

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow ogłosił, że Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą. Jego zdaniem po wschodzie kraju Putin chce zająć południe Ukrainy – wraz z Odessą.

 

– Federacja Rosyjska jest w stanie wojny z Ukrainą. Zarówno na wschodzie jak i południu, Rosjanie próbują kompletnie zdestabilizować sytuację. I jeśli udało im się to na wschodzie – mówmy wprost – jeśli chodzi o region odeski, a to jeden z głównych celów Rosji, i region charkowski, to tam natknęli się na poważny opór – powiedział Turczynow.

O starcia w Odessie oskarżył Putina, który prowokował walki za pomocą separatystów z nieodległego mołdawskiego Naddniestrza.

– Jest wielu lokalnych prowokatorów i separatystów, którzy zorganizowali starcia, by powalić Odessę na kolana. Ale oni się przeliczyli – powiedział Turczynow. – W Odessie ukraińskie władze działają. Jest tam wielu prawdziwych patriotów, którzy są gotowi strzec swojego miasta i Ukrainy. Jestem pewien, że pokój wróci na Ukrainę – stwierdził polityk cytowany przez Reutersa.

Zdaniem Turczynowa Rosja nie zatrzyma się, dopóki nie obali władz w Kijowie. Ostrzegł, że już 9 maja może dojść do prowokacji w samej stolicy i reszcie kraju. – Trzeba być uważnym we wszystkich regionach kraju, gdzie mogą być dywersanci i prowokatorzy – mówił.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*