Obama ostrzegł Koreę Północną. Wybuch jądrowy spowoduje dalszą izolację

Prezydent Barack Obama, który przybył do Korei Południowej, wyraził swoje rosnące zaniepokojenie wobec planów Korei Północnej, zakładających przeprowadzenie kolejnych prób nuklearnych.

 

-Korea Północna zaangażowana jest w prowokujące działania przez ostatnie kilka dekad. Jest nieodpowiedzialnym aktorem na międzynarodowej scenie- powiedział prezydent USA. – Są najbardziej odizolowanym państwem na świecie. Są obiektem większej ilości międzynarodowych sankcji i międzynarodowego potępienia niż jakiekolwiek inny kraj na świecie- dodał Obama.

Pjongjang wyraził swój stosunek do wizyty amerykańskiego prezydenta w Korei Południowej wysyłając swoje łodzie patrolowe na obszar będący w obrębie morskiej granicy Korei Południowej.

Prezydent Obama określił Północnokoreański reżim jako „niebezpieczny”  i ostrzegł, że kolejne testy nuklearne doprowadzą jedynie do jeszcze większej izolacji państwa.

Chiny, jedyny sprzymierzeniec Korei Północnej, również wyraziły swoje niezadowolenie z działań reżimu Kim Jong-Una. Rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedział, że Chiny nie dopuszczą do „by wojna lub chaos zapanował u ich progu”.

Więcej postów