Według Asada szala wojny przechyla się na korzyść rządu

Syryjski prezydent Baszar el-Asad powiedział w wygłoszonym wczoraj przemówieniu, że po trzech latach konflikt zbrojny w Syrii dzięki zwycięstwom sił zbrojnych nad rebeliantami osiągnął “punkt zwrotny”, a szala wojny przechyla się na korzyść rządu.

 

Asad, który przemawiał na spotkaniu z absolwentami i profesorami Wyższej Szkoły Nauk Politycznych w Damaszku, oświadczył, według rządowej agencji SANA, że “nastąpił punkt zwrotny w kryzysie syryjskim, o którym świadczą nieustające sukcesy osiągane przez siły zbrojne w walce z terrorem, jak również na gruncie pojednania narodowego”.

W ciągu ostatnich miesięcy syryjskie siły zbrojne wspierane przez bojowników libańskiego szyickiego Hezbollahu odbiły z rąk syryjskich powstańców kontrolowane przez nich rejony i miasta w strefie granicznej. W ten sposób odcięły zaopatrzenie dla sił powstańczych napływające z północy do środkowej Syrii i regionu Hims na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Wojska rządowe prowadzą również operacje przeciwko kontrolowanym przez powstańców rejonom i miejscowościom wokół Damaszku.

Więcej postów