USA wysyłają do Polski kolejne myśliwce F-16. Łącznie będzie ich 30

Jak ustalili dziennikarze TVN24 Biznes i Świat Stany Zjednoczone Ameryki zamierzają wysłać do Polski kolejnych 18 samolotów myśliwskich F-16.

 

Maszyny mają trafić do Polski na początku czerwca z bazy w Niemczech. W Łasku dokąd przylecą pozostaną do końca czerwca. – To dalszy ciąg zaangażowania USA w ćwiczenia w Polsce – skomentował te informacje w “Faktach po Faktach” minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Co więcej, w tym samym czasie w Polsce będą stacjonować brytyjskie samoloty cysterny KC-135. Miejscem ich dyslokacji będzie baza w Powidzu.

– Od kilku tygodni mamy 12 samolotów F-16 i samoloty transportowe. Amerykanie założyli pewną sekwencję dalszych działań i to się mieści w tych działaniach. Te samoloty, które są w tej chwili za kilka tygodni opuszczą Polskę i w ich miejsce przylecą kolejne z innej bazy – mówił Siemoniak – To bardzo dobry dowód na sojusznicze zaangażowanie i na widoczną obecność USA – podkreślił minister obrony.

– Stale ćwiczymy z Amerykanami, mamy od półtora roku posterunek powietrzny, gdzie zawsze jest gotowość do przyjęcia Amerykanów. Dobrze się stało, że wykorzystujemy to w dobry sposób – dodał.

Więcej postów