John Stockwell o zbrodniczych działaniach CIA

0000742f3b99961c1898e9af688edaeb77d7120.jpg

Amerykańska inwazja na sąsiadujące z nami państwo, na Ukrainę, unaocznia nam już bezpośrednio amerykańskie sposoby "krzewienia demokracji i wolności w krajach zapóźnionych".

 

Przestępcze działania CIA, czy też w ogóle Stanów Zjednoczonych, doprowadziły do śmierci sześciu milionów ludzi tylko do 1990 roku. Mówi o tym były wysoki oficer CIA John Stockwell w poniższym filmie - wideo, przedstawionym siedem tygodni temu na YouTube:

"Mój odczyt jest o CIA, oddziałach marynarki wojennej i o trzech tajnych wojnach CIA. Otrzymałem stanowisko w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa USA w 1975 roku jako szef jednostki bojowej w Angoli. Prowadziliśmy tam tajną wojnę. To była trzecia tajna wojna, w której brałem udział.

 

Ustawa o bezpieczeństwie USA, która uzasadniała powstanie Narodowej Rady Bezpieczeństwa i CIA, została wydana w 1947r. CIA otrzymała status, zgodnie z którym może wykonywać zadania i spełniać funkcje, które zostaną uznane jako konieczne dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Statut ten zawierał niejasno sformułowane zezwolenie na zachowanie tajności użytych metod i źródeł. Chyba w połowie lat 80-tych utworzyłem pojęcie 'trzecia wojna światowa', gdyż na podstawie moich poszukiwań doszedłem do przekonania, że my nie atakujemy ZSRR, lecz ludzi mieszkających w Trzecim Świecie.

Z powodu braku czasu przedstawię krótko, jak trzecia wojna światowa wygląda. Biorąc pod uwagę ilość zabitych i zniszczeń, jest to trzecia z najkrwawszych wojen w całej historii ludzkości. CIA podjęła tajne operacje w każdym zakątku Ziemi.

CIA przyznała sobie prawo działania za granicą ponad amerykańskim prawem. Ta organizacja miała licencję na zabijanie, jak również na szmugiel narkotyków i na inne przestępstwa. Licencję na łamanie praw międzynarodowych i wszelkich zasad współpracy narodów. Równocześnie pracowano nad tym, by zmienić nasz system prawny tak, aby tajniacy mieli kontrolę nad naszym społeczeństwem.

Zebraliśmy liczne dokumenty, świadczące o tajnych wojnach CIA. Nie potrzebujemy więc spekulować lub czynić założeń. Zleciliśmy komisji Churcha, by zbadała dokumenty i to pozwoliło nam wniknąć w struktury służb.

Senator Frank Church powiedział, że przez 14 (badanych) lat było 900 dużych i 3 tysiące małych operacji CIA za granicą. I jeśli te ilości przeniesiemy na całą 40-letnią historię tych służb (1947 - 1989r.), wtedy możemy założyć, iż doszło do 3 tysięcy dużych i ponad 10 tysięcy mniejszych operacji CIA.

Każda z nich była nielegalna, każda skierowana przeciwko życiu i społeczeństwom innych narodów, i wiele z tych operacji było krwawych i wykraczających poza naszą wyobraźnię.

Zorganizowaliśmy obalenie konstytucyjnych demokracji w innych krajach. Stworzyliśmy tajne armie i użyliśmy je do walk, i to na każdym kontynencie. Wykorzystaliśmy etniczne mniejszości do tego, by w ich krajach buntowały się i walczyły.

Tak było z Indianami, zamieszkującymi Mosquitię w Nikaragui, z Kurdami na Bliskim Wschodzie czy ludem Hmong w Azji Południowej. Stworzyliśmy bojowe szwadrony śmierci w wielu krajach. Przykładowo: 'policja wiejska' w Salwadorze zamordowała w latach 80-tych 50 tysięcy ludzi, a wcześniej 70 tysięcy.

Organizacja różnych oddziałów CIA i propaganda prowadziły nas bezpośrednio do wojny w Korei. Zaatakowaliśmy Chińczyków z wysp Quemoy i Matdu, z Tajlandii i Tybetu. Mieliśmy przy tym do czynienia z handlem narkotykami.

Byliśmy przekonani, że musimy walczyć przeciw Chinom w Korei. W tej wojnie zabito milion ludzi. To samo tyczy się wojny w Wietnamie.

Zygmunt Białas

Komentarze  

#1 edmund 2015-05-27 11:01
Bandycki kraj ingerujący wszędzie, aby tylko jego wojska i przemysł zbrojeniowy miały zajęcie dążąc do panowania na światem. Państwo godne tylko potępienia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Maj 2015
pon wto śro czw pią sob nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31