Wszystkie cienie prezydenta Dudy

Czytaj więcej: Wszystkie cienie prezydenta Dudy

Dwa lata temu prezydent Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Było to zwycięstwo spektakularne, które zaskoczyło przeciwników.

Czy Duda dogada się z prezydentem Niemiec?

Czytaj więcej: Czy Duda dogada się z prezydentem Niemiec?

Do Warszawy przyjeżdża nowy prezydent Niemiec, Frank-Walter Steinmeier. O napięciu na linii Berlin-Warszawa świadczy już termin jego wizyty. Poprzednicy Steinmeiera, m.in. Joachim Gauck jeździli do Polski zaraz po objęciu urzędu, często nawet jeszcze przed wizytą we Francji, którą RFN uważa za kluczowego sojusznika. Steinmeier robi to jednak dopiero po dwóch miesiącach.

Za to w Polsce można pójść SIEDZIEĆ! Niby broń i niby amunicja

Czytaj więcej: Za to w Polsce można pójść SIEDZIEĆ! Niby broń i niby amunicja

Na zdjęciu mamy kawałek niekompletnego z każdej strony Mausera pokrytego zaawansowaną korozją (historyczny karabin z czasów II wojny światowej) i zardzewiałą łuskę szkolną do rusznicy z lat powojennych, bez prochu, bez pocisku, ale z aktywną spłonką. Karabin ma za to część lufy z komorą nabojową. Co to oznacza? Że jeden i drugi przedmiot posiada „istotne części broni i amunicji”.

Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali

Czytaj więcej: Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali

To, co dzieje się aktualnie w związku z Donbasem, świadczy o utracie przez ukraińskie państwo jednej z głównych jego właściwości. Takie zdanie wyraził lider partii Wielka Ojczyzna Nikołaj Starikow.

Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

Czytaj więcej: Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

Donald Tusk podróżujący pociągiem na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze to starannie wyreżyserowane przedstawienie – uważa wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem, to początek kampanii prezydenckiej Tuska.

Neumann: Macierewiczowi nie powinno się dać brzytwy, a dostał armię

Czytaj więcej: Neumann: Macierewiczowi nie powinno się dać brzytwy, a dostał armię

- Myślę, że Antoni Macierewicz jest w PiS świętą krową. Prezydent jest zbyt słaby, żeby cokolwiek mu zrobić - mówił w programie "Jeden na jeden" Sławomir Neumann, szef klubu Platformy Obywatelskiej. Neumann odniósł się do listów, które wymieniają między sobą prezydent Andrzej Duda i szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Odejście Macierewicza "bardzo prawdopodobne"

Czytaj więcej: Odejście Macierewicza

Pozycja ministra obrony Antoniego Macierewicza jest słabsza. Decyzja w sprawie byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza oznacza odwołanie Macierewicza w przyszłości, a na pewno degradację - powiedział w "Jeden na jeden" europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Będzie zemsta? Misiewicz ma pozwać "Rzeczpospolitą" i "Fakt" za informacje o jego zarobkach w PGZ

Czytaj więcej: Będzie zemsta? Misiewicz ma pozwać

Jest mi przykro, że "Fakt" i dziennik "Rzeczpospolita" napisały nieprawdę. To naruszenie dóbr osobistych i trzeba będzie zastanowić się nad konsekwencjami – mówił w czwartek mediom Bartłomiej Misiewicz. Jego kariera w PiS skończyła się po upublicznieniu informacji, że zarabia 50 tys. zł miesięcznie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Macierewicz to "koń trojański" Rosji

Czytaj więcej: Macierewicz to

Pospolity osobnik obdarzony (przez rzekomą Opatrzność i kompleksy) chorą wizją państwa musi znaleźć odpowiednich wykonawców; wiernych, bezwzględnych, niedowartościowanych, pazernych i zamulonych umysłowo...

Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński wypierdzieli się jak Piłsudski!

Czytaj więcej: Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński wypierdzieli się jak Piłsudski!

- Dotąd prezydent zachowywał się zbyt pasywnie, być może zadecydowała lojalność wobec Jarosława Kaczyńskiego, być może brak zaufania wobec zespołu, który zaczął tworzyć dopiero po wyborach. - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy".

Maj 2015
pon wto śro czw pią sob nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31