Były szef MON: deklaracje Macierewicza ws. śmigłowców to fantazje

Czytaj więcej: Były szef MON: deklaracje Macierewicza ws. śmigłowców to fantazje

 - Mam wrażenie, że Antoni Macierewicz od wielu, wielu miesięcy żyje w rzeczywistości równoległej, w której latają helikoptery, ale do tej pory żaden helikopter nie wylądował w tej rzeczywistości, w której żyjemy my wszyscy - stwierdził w TVN24 senator Bogdan Klich (PO). W poniedziałek - jak zapowiedział szef MON - ogłoszony zostanie przetarg na 16 śmigłowców dla polskiego wojska.

Konflikt o Misiewicza. Napięcia między Szydło i Macierewiczem

Czytaj więcej: Konflikt o Misiewicza. Napięcia między Szydło i Macierewiczem

Sprawa Bartłomieja Misiewicza nie budzi emocji jedynie u polityków opozycji. "Rzeczpospolita" donosi, że temat rzecznika MON doprowadził do konfliktu nawet wewnątrz partii rządzącej. Według dziennika, wprowadziło to napięcie w relacjach Antoniego Macierewicza z premier Beatą Szydło.

Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Czytaj więcej: Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

- Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili – stwierdził w wywiadzie dla „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński. Jego słowa zostały odnotowane przez ukraińskie media.

Pijany faworyt Macierewicza na urlopie degraduje generała, a potem krzyczy: wpis jest „fałszywką”? Gen. Skrzypczak stracił pracę

Czytaj więcej: Pijany faworyt Macierewicza na urlopie degraduje generała, a potem krzyczy: wpis jest „fałszywką”?...

W internecie zawrzało po wpisie rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. 26-letni Bartłomiej Misiewicz, bo o nim mowa, na swoim profilu na Facebook'u ostro skrytykował gen. Waldemara Skrzypczaka i ogłosił złożenie skargi do MON w sprawie pozbawienia go stopnia generalskiego.

Süddeutsche Zeitung: Berlin obwinia Kijów o zaostrzanie sytuacji w Donbasie

Czytaj więcej: Süddeutsche Zeitung: Berlin obwinia Kijów o zaostrzanie sytuacji w Donbasie

Władze Niemiec uważają, że to Kijów odpowiada za eskalację napięcia w Donbasie. Jak pisze znana niemiecka gazeta, ukraińskim wojskowym zależy na przesunięciu linii kontaktowej na swoją korzyść, a prezydentowi Poroszence – na uniemożliwieniu Białemu Domowi złagodzenia antyrosyjskich sankcji.

Były oficer wywiadu USA: Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk

Czytaj więcej: Były oficer wywiadu USA: Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk

Robert David Steele, były oficer CIA oraz wywiadu amerykańskiej piechoty morskiej mówi Michałowi Krupie w wywiadzie dla „Opcji na Prawo”, że siły USA rozmieszczone w Polsce „to teatrzyk”. „Czołgi i inne elementy tej siły są przestarzale i nieadekwatne. Rosja może je zniszczyć w jednej chwili”.

Piotr Zgorzelski: ukraiński nacjonalizm zagraża Polsce

Czytaj więcej: Piotr Zgorzelski: ukraiński nacjonalizm zagraża Polsce

Współpraca międzynarodowa, a szczególnie polityka wobec naszych wschodnich sąsiadów, zostały przez rząd porzucone na rzecz pozornych gestów i niezrozumiałej uległości. W cieniu tak szkodliwego dla nas wszystkich konfliktu w polskim parlamencie, na Ukrainie rozpoczyna się bardzo niebezpieczny proces rehabilitacji zbrodniarzy OUN-UPA.

W Polsce rośnie fala nienawiści wobec obcokrajowców? Jest coraz gorzej

Czytaj więcej: W Polsce rośnie fala nienawiści wobec obcokrajowców? Jest coraz gorzej

- W Polsce narastają nastroje rasistowskie. Coraz częściej dochodzi do ataków na cudzoziemców – ostrzega Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich. Policjanci stanowczo odpierają te zarzuty. – Są naciski ze strony MSWiA, żeby stanowczo reagować w takich przypadkach – twierdzi nasz informator.

Luty 2015
pon wto śro czw pią sob nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1