Zasadzka Macierewicza czy zasadzka na ministra?

Czytaj więcej: Zasadzka Macierewicza czy zasadzka na ministra?

Można się nie zgadzać z ministrem Macierewiczem w różnych sprawach. Moim zdaniem głównie z tego powodu, ze Pan minister często używa kwiecistych określeń do ogólnego opisu zjawisk, o których ma rzetelną wiedzę.

Beata Szydło: Problemu już nie ma, dlatego że Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił

Czytaj więcej: Beata Szydło: Problemu już nie ma, dlatego że Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił

- Problemu w mojej ocenie już nie ma, dlatego że Bartłomiej Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Dodała, że polityka kadrowa, w tym decyzja o odwołaniu bądź nie Bartłomieja Misiewicza, nie zależy od niej, ale jest w ręku szefa danego resortu.

Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia politycznego w Polsce

Czytaj więcej: Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia...

Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia politycznego w Polsce i ponownego zainstalowania na pozycji lidera politycznej sceny Platformy Obywatelskiej, którą uważam za ekspozyturę Stronnictwa Pruskiego, stają się coraz bardziej widoczne i to zarówno od góry, jak i od dołu.

Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Czytaj więcej: Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Wysuwając kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na to śmieszne stanowisko rząd Polski osiągnął kilka celów jednocześnie. Powiedzieć, że to był szach mat, to nic nie powiedzieć.

Szef litewskiego MSZ: Polacy na Litwie w większości popierają Putina i wyolbrzymiają swoje problemy

Czytaj więcej: Szef litewskiego MSZ: Polacy na Litwie w większości popierają Putina i wyolbrzymiają swoje problemy

Zdaniem szefa litewskiej dyplomacji Linasa Linkeviciusa, problemy polskiej mniejszości na Litwie, m.in. w kwestii szkolnictwa, w zasadzie nie istnieją, ale są przez Polaków wyolbrzymiane i ideologizowane. Sugeruje również, że Polacy na Litwie „w większości popierają Putina” i bezmyślnie wierzą w narrację rosyjskich mediów.

Były szef MON: deklaracje Macierewicza ws. śmigłowców to fantazje

Czytaj więcej: Były szef MON: deklaracje Macierewicza ws. śmigłowców to fantazje

 - Mam wrażenie, że Antoni Macierewicz od wielu, wielu miesięcy żyje w rzeczywistości równoległej, w której latają helikoptery, ale do tej pory żaden helikopter nie wylądował w tej rzeczywistości, w której żyjemy my wszyscy - stwierdził w TVN24 senator Bogdan Klich (PO). W poniedziałek - jak zapowiedział szef MON - ogłoszony zostanie przetarg na 16 śmigłowców dla polskiego wojska.

Konflikt o Misiewicza. Napięcia między Szydło i Macierewiczem

Czytaj więcej: Konflikt o Misiewicza. Napięcia między Szydło i Macierewiczem

Sprawa Bartłomieja Misiewicza nie budzi emocji jedynie u polityków opozycji. "Rzeczpospolita" donosi, że temat rzecznika MON doprowadził do konfliktu nawet wewnątrz partii rządzącej. Według dziennika, wprowadziło to napięcie w relacjach Antoniego Macierewicza z premier Beatą Szydło.

Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Czytaj więcej: Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

- Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili – stwierdził w wywiadzie dla „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński. Jego słowa zostały odnotowane przez ukraińskie media.

Pijany faworyt Macierewicza na urlopie degraduje generała, a potem krzyczy: wpis jest „fałszywką”? Gen. Skrzypczak stracił pracę

Czytaj więcej: Pijany faworyt Macierewicza na urlopie degraduje generała, a potem krzyczy: wpis jest „fałszywką”?...

W internecie zawrzało po wpisie rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej. 26-letni Bartłomiej Misiewicz, bo o nim mowa, na swoim profilu na Facebook'u ostro skrytykował gen. Waldemara Skrzypczaka i ogłosił złożenie skargi do MON w sprawie pozbawienia go stopnia generalskiego.

Süddeutsche Zeitung: Berlin obwinia Kijów o zaostrzanie sytuacji w Donbasie

Czytaj więcej: Süddeutsche Zeitung: Berlin obwinia Kijów o zaostrzanie sytuacji w Donbasie

Władze Niemiec uważają, że to Kijów odpowiada za eskalację napięcia w Donbasie. Jak pisze znana niemiecka gazeta, ukraińskim wojskowym zależy na przesunięciu linii kontaktowej na swoją korzyść, a prezydentowi Poroszence – na uniemożliwieniu Białemu Domowi złagodzenia antyrosyjskich sankcji.

Marzec 2015
pon wto śro czw pią sob nie
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5