Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali

Czytaj więcej: Na Ukrainie stało się to, czego wszyscy się bali

To, co dzieje się aktualnie w związku z Donbasem, świadczy o utracie przez ukraińskie państwo jednej z głównych jego właściwości. Takie zdanie wyraził lider partii Wielka Ojczyzna Nikołaj Starikow.

Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

Czytaj więcej: Gowin: Tusk rozpoczął kampanię prezydencką

Donald Tusk podróżujący pociągiem na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze to starannie wyreżyserowane przedstawienie – uważa wicepremier Jarosław Gowin. Jego zdaniem, to początek kampanii prezydenckiej Tuska.

Neumann: Macierewiczowi nie powinno się dać brzytwy, a dostał armię

Czytaj więcej: Neumann: Macierewiczowi nie powinno się dać brzytwy, a dostał armię

- Myślę, że Antoni Macierewicz jest w PiS świętą krową. Prezydent jest zbyt słaby, żeby cokolwiek mu zrobić - mówił w programie "Jeden na jeden" Sławomir Neumann, szef klubu Platformy Obywatelskiej. Neumann odniósł się do listów, które wymieniają między sobą prezydent Andrzej Duda i szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Odejście Macierewicza "bardzo prawdopodobne"

Czytaj więcej: Odejście Macierewicza

Pozycja ministra obrony Antoniego Macierewicza jest słabsza. Decyzja w sprawie byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza oznacza odwołanie Macierewicza w przyszłości, a na pewno degradację - powiedział w "Jeden na jeden" europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Będzie zemsta? Misiewicz ma pozwać "Rzeczpospolitą" i "Fakt" za informacje o jego zarobkach w PGZ

Czytaj więcej: Będzie zemsta? Misiewicz ma pozwać

Jest mi przykro, że "Fakt" i dziennik "Rzeczpospolita" napisały nieprawdę. To naruszenie dóbr osobistych i trzeba będzie zastanowić się nad konsekwencjami – mówił w czwartek mediom Bartłomiej Misiewicz. Jego kariera w PiS skończyła się po upublicznieniu informacji, że zarabia 50 tys. zł miesięcznie w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Macierewicz to "koń trojański" Rosji

Czytaj więcej: Macierewicz to

Pospolity osobnik obdarzony (przez rzekomą Opatrzność i kompleksy) chorą wizją państwa musi znaleźć odpowiednich wykonawców; wiernych, bezwzględnych, niedowartościowanych, pazernych i zamulonych umysłowo...

Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński wypierdzieli się jak Piłsudski!

Czytaj więcej: Rafał Ziemkiewicz: Kaczyński wypierdzieli się jak Piłsudski!

- Dotąd prezydent zachowywał się zbyt pasywnie, być może zadecydowała lojalność wobec Jarosława Kaczyńskiego, być może brak zaufania wobec zespołu, który zaczął tworzyć dopiero po wyborach. - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Rafał Ziemkiewicz, publicysta "Do Rzeczy".

Zgodnie z Deklaracją Rzymską Polska deklaruje wdrożenie w ciągu 10 lat celów zrównoważonego rozwoju

Czytaj więcej: Zgodnie z Deklaracją Rzymską Polska deklaruje wdrożenie w ciągu 10 lat celów zrównoważonego rozwoju

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że Polska podpisze Deklarację Rzymską, zgodnie z zapisami której w ciągu dziesięciu lat UE ma być „bezpieczna i zabezpieczona, z dobrobytem, konkurencyjna, zrównoważona i społecznie odpowiedzialna, z wolą i zdolnością odgrywania kluczowej roli w świecie i kształtującej się globalizacji”.

Zasadzka Macierewicza czy zasadzka na ministra?

Czytaj więcej: Zasadzka Macierewicza czy zasadzka na ministra?

Można się nie zgadzać z ministrem Macierewiczem w różnych sprawach. Moim zdaniem głównie z tego powodu, ze Pan minister często używa kwiecistych określeń do ogólnego opisu zjawisk, o których ma rzetelną wiedzę.

Beata Szydło: Problemu już nie ma, dlatego że Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił

Czytaj więcej: Beata Szydło: Problemu już nie ma, dlatego że Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił

- Problemu w mojej ocenie już nie ma, dlatego że Bartłomiej Misiewicz nie pełni już tych funkcji, które pełnił - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło. Dodała, że polityka kadrowa, w tym decyzja o odwołaniu bądź nie Bartłomieja Misiewicza, nie zależy od niej, ale jest w ręku szefa danego resortu.

Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia politycznego w Polsce

Czytaj więcej: Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia...

Niemieckie przygotowania do kolejnej kombinacji operacyjnej, która ma doprowadzić do przesilenia politycznego w Polsce i ponownego zainstalowania na pozycji lidera politycznej sceny Platformy Obywatelskiej, którą uważam za ekspozyturę Stronnictwa Pruskiego, stają się coraz bardziej widoczne i to zarówno od góry, jak i od dołu.

Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Czytaj więcej: Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Wysuwając kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na to śmieszne stanowisko rząd Polski osiągnął kilka celów jednocześnie. Powiedzieć, że to był szach mat, to nic nie powiedzieć.

Szef litewskiego MSZ: Polacy na Litwie w większości popierają Putina i wyolbrzymiają swoje problemy

Czytaj więcej: Szef litewskiego MSZ: Polacy na Litwie w większości popierają Putina i wyolbrzymiają swoje problemy

Zdaniem szefa litewskiej dyplomacji Linasa Linkeviciusa, problemy polskiej mniejszości na Litwie, m.in. w kwestii szkolnictwa, w zasadzie nie istnieją, ale są przez Polaków wyolbrzymiane i ideologizowane. Sugeruje również, że Polacy na Litwie „w większości popierają Putina” i bezmyślnie wierzą w narrację rosyjskich mediów.

Kwiecień 2015
pon wto śro czw pią sob nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3