STRASZNA śmierć samotnej matki. Zabiła ją chora miłość?

STRASZNA śmierć samotnej matki

– Moje serce pękło na tysiąc kawałków. Patrzę na zdjęcia i zadaję pytanie: „Córciu, dlaczego to zrobiłaś?” – płacze mama Eweliny D. Młoda, ledwie 28-letnia kobieta odebrała sobie życie. Tajemnicą pozostaje, co było tego powodem. Możliwe, że chora miłość.

Ewelina (†28 l.) mieszkała w niewielkich Kupiatyczach na Podkarpaciu. – To była śliczna, zgrabna dziewczyna. Pracowała w sklepie, do każdego się uśmiechała – wspomina sąsiadka. Samotnie wychowywała 11-letniego synka. Była dla niego całym światem. Mama Eweliny niedawno wróciła z Niemiec, gdzie pracowała. – Kiedy zjechałam do domu, doszło do tragedii – mówi.

21 października Ewelina wybrała się na zakupy. Na stacji zatankowała auto. Do osobnego pojemnika nalała benzyny. Wróciła do domu. Jej mama robiła w kuchni sałatkę. Myślała, że córka jej pomoże, ale ta nagle zniknęła. – Zobaczyłam, że pod domem stoi rower i samochód. Zaczęłam jej szukać – opowiada. Targana złymi przeczuciami poszła w kierunku parku. Tam dokonała makabrycznego odkrycia. Odnalazła ciało córki.

Nie wiadomo, dlaczego 28-latka oblała się benzyną i podpaliła. Niewykluczone, że załamała się po nieudanym i – zdaniem bliskich zmarłej – toksycznym związku. – Była bardzo wrażliwa. Kochała synka, ale też pragnęła założyć rodzinę. Plany się posypały. Była z kimś przez dwa lata i coś poszło nie tak. Nie miałyśmy okazji, aby o tym porozmawiać – tłumaczy mama Eweliny. Okoliczności śmierci kobiety wyjaśni śledztwo.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Otrzymasz tam pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Możesz zgłosić się także do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych lekarz musi cię przyjąć tego samego dnia. Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny codziennie, w godzinach 12.00-02.00).

Dorośli mogą skorzystać z całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem: 800 70 22 22 i na stronie: liniawsparcia.pl. Spis organizacji pomocowych znajdziesz na stronie www.samobojstwo.pl.

FAKT.PL

Więcej postów