Tyle zarabiają żołnierze. Błaszczak zachęcił do służby?

– Większość z was po skończeniu kursu podstawowego, po złożeniu przysięgi zostaje na kursie specjalistycznym, a więc zostanie żołnierzami zawodowymi. To bardzo dobrze, to znaczy, że Wojsko Polskie rozrasta się, jest coraz silniejsze i to znaczy, że Polska jest bardziej bezpieczna – mówił w niedzielę 31 lipca w Chełmie w woj. lubelskim, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Wicepremier zachęcał do służby i podawał kwotę, którą można w niej zarobić.

Błaszczak był na uroczystej przysiędze żołnierzy dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej 19. Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Chełmie. – Budujemy silne Wojsko Polskie, a jednym z elementów budowy siły Wojska Polskiego jest właśnie dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Ten nowy rodzaj służby powstał na podstawie ustawy o obronie ojczyzny – mówił.

Można zarobić 4560 zł miesięcznie

Przysięgę dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej złożyło w Chełmie 89 żołnierzy. W całej Polsce przysięgać będzie 800 ochotników. Za nimi już szkolenie, które trwało 28 dni. Teraz po przysiędze mogą przejść do szkolenia specjalistycznego. Ten etap trwa 11 miesięcy i jest połączony z pełnieniem obowiązków w danej jednostce.