Chiny rzucą wyzwanie USA? Podwajają wydobycie gazu z łupków

Czytaj więcej: Chiny rzucą wyzwanie USA? Podwajają wydobycie gazu z łupków

Rewolucja łupkowa przyniosła Amerykanom przewagę na rynku naftowym. Od 2014 r. diametralnie poprawili efektywności odwiertów - nawet o 70-120 proc. Dzięki temu wydobycie ropy stało się opłacalne nawet przy cenie 40 dol. za baryłkę ropy. Sukces Amerykanów chcą powtórzyć Chiny, które właśnie drastycznie zwiększyły wydobycie gazu łupkowego.

Bułgaria: Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą

Czytaj więcej: Bułgaria: Coraz większy skandal ze skażoną uranem wodą

Prokuratura w mieście Haskowo na południowym wschodzie Bułgarii wszczęła postępowanie karne w sprawie zatajenia przed mieszkańcami faktu 13-krotnego przekroczenia norm zawartości uranu w wodzie w miejscowych wodociągach.

Ukraina sprowadza z Rosji blisko dwa razy więcej węgla niż z Polski

Czytaj więcej: Ukraina sprowadza z Rosji blisko dwa razy więcej węgla niż z Polski

Ukraina wciąż najwięcej węgla sprowadza z Rosji – prawie dwa razy więcej, niż z Polski.

W pierwszym kwartale 2017 roku Ukraina kupiła z Federacji Rosyjskiej 221 tysięcy ton węgla. Z Polski sprowadzono w tym czasie niemal połowę mniej – 119 tys. ton. Na trzecim miejscu znalazła się Republika Południowej Afryki. Drogą morską sprowadzono stamtąd na razie nieco ponad 70 tys. ton węgla.

Trump: kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów

Czytaj więcej: Trump: kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów

Prezydent Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie wykonawcze nazwane "Buy American and Hire American" ("Kupuj amerykańskie, zatrudniaj Amerykanów !"). Rozporządzenie to ma służyć radykalnej rewizji i zaostrzeniu kontroli nad programem wizowym H-1B.

Białoruś modernizuje systemy Grad

Czytaj więcej: Białoruś modernizuje systemy Grad

Ministerstwo Obrony Narodowej Białorusi przeprowadziło proces modernizacji 122 mm polowych systemów wyrzutni rakietowych 9K51 Grad.

Zabójstwo Polaka w Holandii. Zatrzymano 17-latka

Czytaj więcej: Zabójstwo Polaka w Holandii. Zatrzymano 17-latka

Przełom w śledztwie dotyczącym zabójstwa 33-letniego Polaka w Holandii. Na początku marca br. Jan Majdański zginął od ciosów nożem podczas gejowskiego spotkania w parku Oosterpark w Amsterdamie.

Trump daje ultimatum Bannonowi?

Czytaj więcej: Trump daje ultimatum Bannonowi?

W wywiadzie dla „New York Post, prezydent Donald Trump odniósł się do konfliktu między swoimi bliskimi doradcami.

Terroryści są już na Litwie! – ostrzega wileński Departament Bezpieczeństwa Państwa

Czytaj więcej: Terroryści są już na Litwie! – ostrzega wileński Departament Bezpieczeństwa Państwa

Litewski Departament Bezpieczeństwa Państwa (DBP) w opublikowanym niedawno sprawozdaniu na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa za rok 2016 po raz pierwszy zwrócił uwagę na zagrożenie terrorystyczne. W dokumencie ujawniono, że już w ubiegłym roku zatrzymano na Litwie pierwszego islamistę podejrzanego o przynależność do zagranicznej organizacji terrorystycznej.

Ukraina: rok 2017 rokiem UPA na Wołyniu

Czytaj więcej: Ukraina: rok 2017 rokiem UPA na Wołyniu

Wołyńska Rada Obwodowa, na wniosek deputowanych neobanderowskiej Swobody ogłosiła rok 2017 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii. W uchwale podjęto również kwestię uhonorowania „ofiar polskiej represyjnej operacji Wisła”.

"Celowy atak na drużynę BVB". Piłkarz poważnie ranny

Czytaj więcej:

Wtorkowy mecz Borussii Dortmund z AS Monaco w ćwierćfinale Ligi Mistrzów został przełożony na środę z powodu trzech eksplozji, które uszkodziły autokar wiozący piłkarzy BVB na stadion. Do wybuchu doszło około godziny 19.15. kiedy drużyna opuszczała hotel w Dortmundzie. Ranny został hiszpański obrońca gospodarzy Marc Bartra, który trafił do szpitala.

Kwiecień 2015
pon wto śro czw pią sob nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3