Niemcy krytykują USA za wysłanie wojska do Polski

Czytaj więcej: Niemcy krytykują USA za wysłanie wojska do Polski

Niemiecka partia Linke skrytykowała w czwartek w Bundestagu USA za wysłanie do Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej brygady pancernej. Przedstawiciele pozostałych ugrupowań odparli zarzuty, obarczając Rosję winą za kryzys.

Jałta 2. Trump odda Polskę Putinowi?

Czytaj więcej: Jałta 2. Trump odda Polskę Putinowi?

Donald Trump już dziś oficjalnie zostanie 45. prezydentem USA i najważniejszym politykiem na świecie. W którym kierunku pójdą jego rządy? To pozostaje zagadką. Znając jednak poglądy Trumpa i ludzi, którymi się otacza, można stwierdzić wprost: jest się czego obawiać.

Państwo Islamskie ma swoich ludzi w policji

Czytaj więcej: Państwo Islamskie ma swoich ludzi w policji

Tak donieśli Eric Pelletier i Christophe Dubois w książce „Ou Sont Passes Nos Espions?”. Według ich informacji 16 francuskich policjantów przyłączyło się do ISIS. Tamtejsze służby mają zakaz noszenia symboli religijnych w trakcie służby takich jak krzyż na szyi, czy burka. Kto łamie te reguły jest zaliczany do „radykalnych ekstremistów”.

CIA:Snowden idealnym prezentem" na inaugurację Trumpa

Czytaj więcej: CIA:Snowden idealnym prezentem

Były wiceszef CIA Michael Morell powiedział, że prezydent Rosji ma „doskonałą możliwość”, aby zrobić prezent prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi na inaugurację, wydając USA byłego pracownika amerykańskich służb specjalnych Edwarda Snowdena.

Trump rozbija Unię Europejską

Czytaj więcej: Trump rozbija Unię Europejską

Śladami Brytyjczyków pójdą kolejne kraje UE – przewiduje miliarder. I zadaje cios stosunkom atlantyckim.

Na pięć dni przed inauguracją miliarder przyjął w Trump Tower na Manhattanie Michaela Gove'a, jednego z liderów kampanii na rzecz Brexitu, który tym razem występował w roli dziennikarza londyńskiego „The Times".

Podstawiła nogę uchodźcy. Węgierska reporterka skazana

Czytaj więcej: Podstawiła nogę uchodźcy. Węgierska reporterka skazana

Petra Laszlo, węgierska reporterka, która we wrześniu 2015 r. została sfilmowana w momencie, w którym podstawiła nogę syryjskiemu uchodźcy uciekającemu z synem przed służbami, została skazana na trzy lata w zawieszeniu za zakłócanie porządku.

Niemcy protestują przeciw armii USA w Polsce

Czytaj więcej: Niemcy protestują przeciw armii USA w Polsce

We Frankfurcie nad Odrą protestowano przeciwko wojskom amerykańskim, które 12 stycznia wjechały do Polski. Protestujący obawiali się, że taki ruch może prowokować konflikt z Rosją.

Ujawnił sprawę kompromitujących materiałów na Trumpa. Boi się o życie

Czytaj więcej: Ujawnił sprawę kompromitujących materiałów na Trumpa. Boi się o życie

Były agent brytyjskiego wywiadu, który ujawnił, że Rosja ma materiały kompromitujące Donalda Trumpa, boi się o swoje bezpieczeństwo. Christopher Steel, 52-letni Brytyjczyk, jest autorem raportu na temat amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa. 35-stronicowy dokument opisuje rzekome spotkania Trumpa z rosyjskimi prostytutkami.

"Der Spiegel": Węgry są już autokracją, Polska jest tego bliska

Czytaj więcej:

"Der Spiegel" napisał, że Polska, naśladując Węgry, "ześlizguje się w kierunku autokracji" przy biernej postawie innych krajów. Według niemieckiego tygodnika przywódcy państw UE mają jednak taki sam problem jak KE - nie dysponują instrumentami nacisku.

Styczeń 2015
pon wto śro czw pią sob nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1