SKANDAL! Amerykańska armia w Polsce handluje narkotykami

b_360_240_16777215_00_images_a8fb7500d5d2e2cc4fed537bc6af7ee7.jpeg

Żołnierze z Giżycka wpakowali się w nie lada kłopoty. 5 mundurowych z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili odpowie za rozprowadzanie narkotyków w jednostkach wojskowych na Warmii i Mazurach. Ich zatrzymanie to efekt współpracy Żandarmerii Wojskowej i policji. Podejrzani przyznali się do winy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd – podaje FAKT24.PL.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek, 8 maja na terenie powiatu giżyckiego. W ręce mundurowych wpadło łącznie 11 osób – 5 żołnierzy z 15 Brygady Zmechanizowanej, oraz 6 cywili. To członkowie grupy, która handlowała narkotykami. Środki odurzające rozprowadzała w jednostkach wojskowych na terenie Warmii i Mazur.

Na trop przestępców wpadli funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i policjanci. Jak poinformowali, w miejscach zamieszkania zatrzymanych odnaleźli ponad 70 krzaków konopi indyjskich, amfetaminę, marihuanę i akcesoria służące do ważenia narkotyków. Zabezpieczyli też ponad 1700 porcji środków odurzających.

Podczas śledztwa Żandarmeria Wojskowa otrzymała informację, że amerykańscy żołnierze byli zamieszani w handel narkotykami, a wielu z nich padło ofiarą uzależnienia. Ppłk Steven Gventer, dowódca Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w obok Orzysza, zaczął dochodzenie w tej sprawie.

Śledczy chcą ustalić jak bardzo rozpowszechniony jest proceder handlu narkotykami i kto jest w niego zamieszany. Okazuje się, że oprócz samych żołnierzy, którzy biorą narkotyki, w proceder zamieszani są również miejscowi, w tym policja oraz nastolatki, handlujące marihuaną po domach. Amerykanie przewozili narkotyki na pokładzie wojskowego samolotu transportowego.

We wtorek podejrzani usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za handel narkotykami. Grozi im za to 10 lat więzienia. Członkowie grupy przyznali się do winy. Sąd zastosował wobec nich policyjne dozory. Sprawą zajmuje się Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Komentarze  

#20 Seba 2017-05-14 14:51
O co taki wielki dym, o skręta który powinien być legalny bo jest mniej uzależniający i szkodliwy od papierosów które są legalne? Dajcie spokój i zajmijcie się poważnmi żeczami. Swoją drogą baza wojskowa armii sojuszniczej winna być traktowana jak ambasada czyli prawo takie jak w kraju z którego armia pochodzi, przykład bazy wojskowe w krajach arabskich w których zakazane są symbole chrześcijańskie a kobiety chodzą zakryte namiotami, a bazach kobiety chodzą w normalnym ubiorze i są nawet kaplice dla personelu.
#19 mateusz55 2017-05-12 18:07
AMERYKANOM MOZECIE CO NAJWYZEJ ZROBIC LASKE,
CI BANDYCI NIE PODLEGAJA POLSKIEJ JURYSDYKCJI :-((
#18 Elżbieta Kowalewska 2017-05-12 11:12
Biorąc pod uwagę, że Niemcy nie są suwerennym państwem, w ogóle nie są państwem lecz spółką będącą w posiadaniu amerykańskich bankierów, to obecność armii jankeskiej w Polsce jest jeszcze bardziej zrozumiała i przerażająca.
#17 Wiktoria Krasicka 2017-05-12 07:13
I takim elementem rząd ,,uszczęśliwił" Polaków!
#16 Barbara Dreczka 2017-05-12 07:12
ale nowość poczytajcie na temat narkomani w armii ''hamerykańskie j'' - ćpuny i alkoholicy trzymają łapy na guziczkach wyrzutni rakietowych. Nic nowego , nic dziwnego.
#15 Czesław Taciak 2017-05-12 07:11
To zdziwko tam to jest na porządku dziennym i to twarde a maryśka nie jest brana pod uwagę. A tak nawiasem mówiąc amerykańska armia jest jednym z większych dystrybutorów narkotyków gdzie znajdują się większ bazy bo pod przykrywką ładunków wojskowych przechodzi kontra banda ładunków nielegalnych jak towar z kradzierzy pieniądze i narkotyki normalny luz blus a służby specjalne pseudo komandosi z stopniami oficerskimi wiodą prym.
#14 stachu 2017-05-12 04:54
TO NIECH iCH POLSKIE MAFIE ZALATWIA HEEE CALA ARMIE hheee
#13 Przem 2017-05-11 21:23
To ja jednak wole ruski spirytus i ich palieo lotnicze
#12 Grzegorz 2017-05-11 17:47
Armia USA to okupanci bandyta świata niszczenie śmierć ludzi i destabilizacja krajów i imie demokracji to ich specjalność,nie daje wiary że asad nie lubi dzieci
#11 f 2017-05-11 16:13
kiedy w Polsce zaczna rzadzic Polacy?
#10 Maciej Wysocki 2017-05-11 14:36
kogoś to dziwi ? te kurwy amerykańskie żołdaki tylko potrafią ćpać, gwałcić i mordować
#9 Jan Aleksander Drajc 2017-05-11 14:35
To BYŁO do przewidzenia ... tam gdzie Jankesi - tam NARKOTYKI ... !!!
#8 Tomasz Stepien 2017-05-11 13:30
Zamawiam uncję !
#7 Bronisław Brochocki 2017-05-11 13:30
Zajebiscie...,z czegoś Jankesi musza żyć ....
#6 Dariusz Rad 2017-05-11 13:13
zaczęło się to dopiero początek hehe
#5 santa 2017-05-11 12:33
Trzeba to powiedzieć otwarcie , nasz rząd sprzedał Polskę , a my będziemy finansować pobyt us army na naszym terytorium.
#4 Spiwok 2017-05-11 12:32
Zawdzięczamy to zdrajcom. Macierewiczowi i Dudzie idiotom do potęgi n-tej
#3 Zeke Bluntowski 2017-05-11 12:24
Nie od dziś to wiadomo. Po co niby weszli do Afganu? Po pola opium, hery i po haszysz (jeden z lepszych na świecie). Mało tego, w czasach wojny wietnamskiej z tamtych regionów samolotami transportowali narkotyki na masową skalę jednocześnie wspierając i oferując miliardy dolarów DEA do zwalczania przestępczości narkotykowej w Azji południowo-wsch odniej - zawładnęli rynkiem, a przeciętny Taj za grama maryśki dostaje dożywocie
#2 Darek Kowalski 2017-05-11 12:23
Jak to jest? Płacimy za ich utrzymanie a oni maja zadanie bronić niemiec nie nas! Tylko idiota wierzy żę wojska rozmieszczone pod niemiecką granicą będą bronić naszych terenów!!! Jakiś czas temu było głośno o próbie gwałtu ale jak widac sprawa szybko ucichła! Nasz rząd za wszelką cenę ma włazić w dupy ukraińcom bo taki rozkaz dostał nasz rząd! Gdzie tu sens i logika? Jakie my mamy interesy z ukraina? Po za tym że zwalają nam się do kraju i dzięki nim Polacy mniej zarabić będą!!!A naród się na to wszystko patrzy i żeby śmieszniej było to masa imbecyli jeszcze to wszystko popiera! Tak się zastanawiam czy POsrańcy i pis tak wyprali ludziom mózgi czy ten naród staje się co raz głupszy???
#1 Janusz Rosolowski 2017-05-11 12:22
UDOWODNIĆ I DO PIERDLA ALBO DEPORT!!!!