Wałęsa o Dudzie: Nieszczęście dla Polski

b_360_240_16777215_00_images_lechwalen-8700.jpg

Były prezydent Lech Wałęsa lubi komentować najważniejsze wydarzenia polityczne w kraju. Mentorskim tonem - jak przystało na noblistę i legendę "Solidarności" - poucza i urządza połajanki tym, z którymi się nie zgadza.

Jak powszechnie wiadomo, Wałęsa nie zgadza się z Prawem i Sprawiedliwością. Nic więc dziwnego, że kandydat PiS na prezydenta, Andrzej Duda, nie zyskał w oczach Wałęsy uznania...

- To, co opowiada Andrzej Duda, skąd się wywodzi (chodzi o PiS -red.) to będzie nieszczęście dla Polski. Rewolucja. Trzeba wykazać, ile strat spowodowała ta formacja polityczna. Tu jest dużo do rozliczeń - mówił w TOK FM Lech Wałęsa.

Były przywódca "Solidarności" podkreślił, że będzie głosował na Bronisława Komorowskiego, bo - jak zaznaczył - w jego ocenie nie ma lepszego kandydata.

Wałęsa mówił też o "rozwalaniu tej sceny politycznej i zastąpieniu jej mądrymi ludźmi". Zaznaczył jednak, że musi się to stać za pomocą metod demokratycznych. Lech Wałęsa przekonywał, że ma receptę na zdrową Polskę. Według niego powinny zajść zmiany ordynacji wyborczej (niższe progi wyborcze), regulaminu Sejmu, żeby  posłowie tworzyli większe kluby w Sejmie. Zdaniem lidera trzeba zlikwidować finansowanie partii politycznych oraz ograniczyć kadencje maksymalnie do dwóch.

VS.onet

Komentarze  

#16 jan kozie 2015-06-20 19:57
co pan zrobil aby pieniadze ze sprzedazy przedsiebirstw trawily na konta tych ktorzy pracowali ciezko w imie utrzymania swoich rodzin teraz sie im mowi ze za komuny Z.U.S nie odkladal na skladki moze pan zapyta panow siebie ,kwasniewskiego ,cimoszewicza tuska i wielu innych.A moze pan wie jezeli pan mowi co kto zrobi za pare lat,a moze pan wie ze niemozna juz uratowac POLSKOSCIY.A moze wreszcie powiecie o ukladzie z MAGDALENKI
#15 ron 2015-06-20 18:35
Wałęsa to od Ciebie zaczęło sie niszczenie Polski. Pozwoliłeś komuchom zostać na stołkach sprzedawczyku. Powinieneś siedzieć za to. Czesi potrafili poodsówać wszystkich i zapobiec kolesiostwu. Jesteś zdrajcą i powinieneś ponieść konsekwencje...
#14 Bolek i Lolek 2015-06-20 07:49
gdzie jest Bolek
#13 Tadeusz 2015-06-20 07:11
Te swoje "recepty" niech Wałęsa lepiej schowa dla swoich potrzeb bo tak prawdę mówiąc to jeszcze nieco dłuższe rządzenie obecnych POpaprańców rzeczywiście doprowadziłoby w naszym kraju do rewolucji...!!!
#12 tadeusz542 2015-05-27 11:19
Nieszczęście dla Polski już było i nazywało się : Lech Wałęsa.
#11 jolanta 2015-05-13 22:50
...A Ty Krzysztofie,któ ry każesz Wałęsie uczyć się czytać i pisać powinieneś wiedzieć,że Polska pisze się z dużej litery !!!! Nie wstyd Ci?!.....
#10 sylwek 2015-05-13 16:04
Co ten "kacap"ma jaszcze czelnoć zabierać glos!Zdrajca narodu a przede wszystkim ludzi pracy.Zafajdany Bolek zapomniał z jakiej klasy się wywodzi
#9 Honorata 2015-05-13 12:12
Panie Prezydencie ma Pan świętą rację i dużo ludzi w tym kraju ma to samo zdanie, ale moherowe bereciki, pseudokatolicy i staruszkowie na razie starają się rozsądną część społeczeństwa zakrzyczeć.Cóż okaże się potem, że mądry Polak po szkodzie. Możecie dalej pluć jadem nienawiści, ale rozsądnej części społeczeństwa nie obrazicie i dopiero po drugiej turze wyborów okaże się jaka opcja w kraju dominuje: pieniacze i głupcy, czy zdrowo myślący Polacy. Sama jestem ciekawa jakie mamy społeczeństwo.
#8 Krzysztof 2015-05-12 15:52
Odezwał się zdrajca i sprzedawczyk polski !!! panie Wałęso idż pan spać i nie zabieraj głosu w sprawie polski bo już dość nas upokorzyłeś ... naucz się dobrze czytać i pisać !
#7 krzys54 2015-05-12 07:36
odezwał sie ten co Polske sprzedał,teraz ma cos do powiedzenia,wst yd i hańba.....
#6 zbigniew 2015-05-11 20:12
Nas, cienki Bolku, nie obchodzi na jaką świnię będziesz głosował.Recept y na zdrową Polskę pokazałeś już 25 lat temu. I przez tyle lat pokazywałeś pogarde Polakom. Nadchodzi czas, gdy Polacy odwdzięczą ci się !
#5 Krzysztof 2015-05-09 19:21
Dlaczego Żydzi taki jak ten rzekomo Polak Lech Wałęsa prawdziwe nazwisko Lejba nas Polaków poucza . Dlaczego reszte żydowstwa wraz z Lejbą mówia nam Polakom co my mamy robić jak się mamy zachowywać i jak mamy postępować . Mnie to wcale nie dziwi że ten Żyd Wałęsa / Lejba / popiera drugiego Żyda Komorowskiego gdzie żona Komorowskiego miała w Urzędzie bezpieczweństwa w Warszawie swoich rodziców , którzy byli oficerami w U.B . Tak naprawsdę Wiesław Gomułka wyrzucił ich z U.B . w roku 1968 jako semitówe . Gdzie tak naprawdę może być tak że krew na rodzicach Komorowskiej jest naszych oficerów z Armii Krajowej czy naszej opozycji inteligencji polskiej mordowanych przez Żydów znajdujących się w Urzędach Bezpieczeństwa w całej Polsce
#4 FRYDERYK 2015-05-09 15:08
A JAK MYŚLICIE DLACZEGO WAŁĘSA VEL BOLEK ROZWIĄZAŁ W CIĄGU JEDNEJ NOCY RZĄD OLSZEWSKIEGO ? JA WAL POWIEM,PONIEWAŻ PREMIER OLSZEWSKI DOBRAŁ SIĘ DO TECZKI BOLKA,ALE NIE ZDĄŻYŁ JEJ OPUBLIKOWAĆ.
#3 aki 2015-05-09 11:20
Już ty Bolek nie pouczaj innych na kogo POwinni głosować bo jesteś taką osobą za którą nowa władza POwinna się zabrać.Pamiętaj że będziesz na zawsze zapisany w historii Polski ale ze strony negatywnej.Pami ętaj że twoja rodzina będzie się za ciebie i twoje niegodziwe i wredne zachowanie wstydziła.Być może nawet będzie zmieniała nazwisko.Już teraz niektórzy ludzie słysząc nazwisko Wałęsa plują.
#2 Ja 2015-05-09 09:06
Wałęsa ty idioto za wiele nie zrobiłeś w swojej kadencji wiec siedz cicho bo masz ochrone i emeryture do konca życia więc i tak pewnie masz w dupie co sie z Polską dzieje!!!!
#1 Boguslaw Biedrzynski 2015-05-09 03:52
Nieuczciwy biegły z Jeleniej Góry? Bogusław Biedrzyński brał udział w strajkach w Stoczni Gdańskiej w 1988 roku. Dziś również walczy. Tym razem – jak sam mówi – z nieuczciwym biegłym i sądami, które odrzucają kolejne zażalenia na działalność Jerzego Karpińskiego.
http://parezja.pl/nieuczciwy-biegly-jeleniej-gory/
Sygnatura akt. II K 680/13
Bronislawa Bledniak i mgr . adwokat Anny Aljanowicz !
3 wrzesnia 2014 roku zeznalem przed Sadem Rejonowym w Boleslawcu. Bronislawa Bledniak zam. 59-700 Dabrowa Boleslawiecka w obecnosci mgr. adw. Anny Aljanowicz
„ KANCELARIA ADWOKACKA. ANNA ALJANOWICZ ”
Ul . Zgorzelecka 46 59-700 Bolesławiec skladala propozycje,
„ Korupcyjna Bieglej sadowej Ofman Lilia ” .
zanizenia wycena nieruchomości wartosci domu
59-700 Trzebien Ul. Kolejowa 7.
W pierwsyzm przypadku sie nie udalo Bronislawie Bledniak.
W drugim z jerzym karpinskim jak widac ?
Artykol Gazeta Regionalna 11.03.2015 rok.
Historia człowieka okradzionego w majestacie prawa III RP.
To może przydarzyć się każdemu...
https://www.facebook.com/624680607593846/photos/a.769389396456299.1073741828.624680607593846/854447341283837/?type=1&Theater