Prężenie muskułów czy realna zmiana? Antoni Macierewicz zaprezentował „Koncepcję Obronną RP”

Czytaj więcej: Prężenie muskułów czy realna zmiana? Antoni Macierewicz zaprezentował „Koncepcję Obronną RP”

We wtorek przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej zaprezentowali „Koncepcję Obronną RP”. Zgodnie z jej założeniami kluczowe elementy bezpieczeństwa Polski stanowią przynależność do NATO i Unii Europejskiej, zaś największe zagrożenie dla naszej ojczyzny i świata stanowi imperialna polityka Rosji.

Generałowie nie pozostawiają suchej nitki na WOT

Czytaj więcej: Generałowie nie pozostawiają suchej nitki na WOT

Minister Antonii Macierewicz odebrał wczoraj w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie przysięgi od pierwszych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Podkreślał, że jest to najnowocześniejsza formacja w polskiej arami.

Fabryka oficerów Macierewicza. Wszystkie siły w wojsku na obronę terytorialną

Czytaj więcej: Fabryka oficerów Macierewicza. Wszystkie siły w wojsku na obronę terytorialną

21 kwietnia szef MON wydał „Decyzję nr 2” dotyczącą „zmian organizacyjnych na potrzeby formowania wojsk Obrony Terytorialnej”. Dokument liczy cztery strony. Minister zobowiązuje w nim szefa Sztabu Generalnego, by do końca maja opracował „program reorganizacji terenowych organów administracji wojskowej [chodzi głównie o wojskowe komendy uzupełnień], dostosowując ich strukturę do potrzeb WOT”.

''Przyjmowano oficerów bez doświadczenia''. Jak Macierewicz tworzył służby

Czytaj więcej: ''Przyjmowano oficerów bez doświadczenia''. Jak Macierewicz tworzył służby

Macierewicz zdołał co prawda skutecznie rozwiązać WSI, ale nie był w stanie zorganizować nowych służb. Nawet wewnętrzny audyt wykazał, że wojskowe służby specjalne nie są w stanie wypełniać obowiązków - pisze w książce "Zdradzeni" Edyta Żemła, która prześledziła losy polskich żołnierzy w Afganistanie.

Czego boi się Antoni Macierewicz?

Czytaj więcej: Czego boi się Antoni Macierewicz?

Żandarmeria Wojskowa wynajęła lokal naprzeciwko mieszkania szefa MON. 24 godziny na dobę pilnują stamtąd ministra uzbrojeni po zęby żandarmi. Nocą mają do dyspozycji noktowizję – ustalił Onet.

Maj 2015
pon wto śro czw pią sob nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31