''Przyjmowano oficerów bez doświadczenia''. Jak Macierewicz tworzył służby

Czytaj więcej: ''Przyjmowano oficerów bez doświadczenia''. Jak Macierewicz tworzył służby

Macierewicz zdołał co prawda skutecznie rozwiązać WSI, ale nie był w stanie zorganizować nowych służb. Nawet wewnętrzny audyt wykazał, że wojskowe służby specjalne nie są w stanie wypełniać obowiązków - pisze w książce "Zdradzeni" Edyta Żemła, która prześledziła losy polskich żołnierzy w Afganistanie.

Czego boi się Antoni Macierewicz?

Czytaj więcej: Czego boi się Antoni Macierewicz?

Żandarmeria Wojskowa wynajęła lokal naprzeciwko mieszkania szefa MON. 24 godziny na dobę pilnują stamtąd ministra uzbrojeni po zęby żandarmi. Nocą mają do dyspozycji noktowizję – ustalił Onet.

Białoruś zaprasza na wielkie manewry z Rosją

Czytaj więcej: Białoruś zaprasza na wielkie manewry z Rosją

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla nadającej na obszarze poradzieckim telewizji Mir potwierdził gotowość zaproszenia na białorusko-rosyjskie manewry Zapad-2017 obserwatorów z Zachodu, w tym NATO. Jak mówił "Białoruś i Rosja nie zamierzają na nikogo napadać". - Zaprosiłem na te manewry wszystkich chętnych, w tym przedstawicieli NATO - powiedział białoruski prezydent w wywiadzie dla wielonarodowej telewizji Mir. Stenogram całej rozmowy, która odbyła się w czwartek, publikuje w piątek służba prasowa białoruskiego przywódcy.

Wakaty w NATO. Pozycja Polski słabnie

Czytaj więcej: Wakaty w NATO. Pozycja Polski słabnie

Od miesięcy nie wyznaczono ambasadora Polski przy NATO. Dodatkowo, ponad 10 procent stanowisk w Sojuszu, zarezerwowanych dla Polaków, to wakaty. Od miesięcy MON nie wyznacza żołnierzy do struktur w Sojuszu. – To kolejny sygnał, że obecny rząd dąży do osłabienia naszej pozycji w NATO – uważa Janusz Zemke, były wiceminister obrony, obecnie eurodeputowany SLD.

Sojusznicy się od nas odwracają, bo się boją. Sytuacja staje się dramatyczna

Czytaj więcej: Sojusznicy się od nas odwracają, bo się boją. Sytuacja staje się dramatyczna

Szef MON Antoni Macierewicz najpierw pozbawił wojsko mózgu, czyli generalicji i oficerów. Potem wojsko oślepił. W jaki sposób? Doprowadził do tego, że armia nie ma oczu w postaci sprawnie działającego wywiadu. Ta sytuacja już odbiła się na naszych sojuszach. Sprzymierzeńcy nie chcą przekazywać naszym służbom specjalnym swoich informacji. Nie tylko nam nie ufają, ale najzwyczajniej boją się przecieków do Rosji. Zaniepokojenie budzi też lobbing.

Dlaczego żołnierze z USA jeżdżący po Polsce mają wypadki?

Czytaj więcej: Dlaczego żołnierze z USA jeżdżący po Polsce mają wypadki?

Nawyki, które kierowcy zdobyli w swoim kraju, mogą ułatwiać lub utrudniać jazdę w kraju o innym poziomie kultury jazdy czy infrastruktury - podkreśla w rozmowie z PAP psycholożka transportu dr Dorota Bąk-Gajda z Uniwersytetu SWPS.

Macierewicz zachwiał pozycją Polski w strukturach NATO. Oby nie zaczęli traktować nas jak armii "gorszego sortu"

Czytaj więcej: Macierewicz zachwiał pozycją Polski w strukturach NATO. Oby nie zaczęli traktować nas jak armii...

Choć Amerykanie dyplomatycznie milczą, to nieoficjalnie wiadomo, że na czystki personalne w polskiej armii patrzą z zażenowaniem. Tym bardziej, że odchodzą nasi najbardziej kompetentni i doświadczeni oficerowie, z którymi współpracowali przecież dowódcy US Army i innych państw sojuszniczych.

Generał Bronowicz: Złe zjawisko w wojsku. Nie chciałem tego przeżywać, dlatego odszedłem

Czytaj więcej: Generał Bronowicz: Złe zjawisko w wojsku. Nie chciałem tego przeżywać, dlatego odszedłem

- Jeżeli pan generał Mirosław Różański w czasie żegnania się ze sztandarem publicznie oświadcza, że zrezygnował z tego stanowiska z powodu braku możliwości przygotowania żołnierzy do działań, to dla mnie jako żołnierza jest to bardzo poważny sygnał - komentował w "Faktach po Faktach" sytuację w polskiej armii generał Janusz Bronowicz, były Inspektor Wojsk Lądowych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, dowódca VI zmiany Polskiego Kontyngentu w Afganistanie.

Macierewicz: Andrzej Duda w polskim wojsku stoi w drugim szeregu

Czytaj więcej: Macierewicz: Andrzej Duda w polskim wojsku stoi w drugim szeregu

Ostatnio staliśmy świadkami dziwnych dziej, toczących się wokół MON. Nagle obudził się pan Prezydent, który zdecydował przypomnieć sobie, że jeszcze dalej jest zwierzchnikiem polskich sił zbrojnych i jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w polskiej armii. Wynikiem jego troski stał list skierowany do ministra ale na więcej zabrakło sił.

Polska między Rosją a NATO

Czytaj więcej: Polska między Rosją a NATO

W przededniu wspólnych manewrów SZ Rosji i Białorusi „Zapad-2017” zapowiadanych na terenie Białorusi i Rosji od 14 do 20 września br., niektóre kraje rozpowszechniają negatywną informację nakierowaną na wzmocnienie napięcia między Mińskiem a Moskwą, a również między Państwem Sojuszniczym a NATO.

Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

Czytaj więcej: Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Kwiecień 2015
pon wto śro czw pią sob nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3