Macierewicz: Andrzej Duda w polskim wojsku stoi w drugim szeregu

Czytaj więcej: Macierewicz: Andrzej Duda w polskim wojsku stoi w drugim szeregu

Ostatnio staliśmy świadkami dziwnych dziej, toczących się wokół MON. Nagle obudził się pan Prezydent, który zdecydował przypomnieć sobie, że jeszcze dalej jest zwierzchnikiem polskich sił zbrojnych i jest bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w polskiej armii. Wynikiem jego troski stał list skierowany do ministra ale na więcej zabrakło sił.

Polska między Rosją a NATO

Czytaj więcej: Polska między Rosją a NATO

W przededniu wspólnych manewrów SZ Rosji i Białorusi „Zapad-2017” zapowiadanych na terenie Białorusi i Rosji od 14 do 20 września br., niektóre kraje rozpowszechniają negatywną informację nakierowaną na wzmocnienie napięcia między Mińskiem a Moskwą, a również między Państwem Sojuszniczym a NATO.

Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

Czytaj więcej: Maciej Miłosz: Kto obroni armię przed ministrem obrony?

Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.

Gen. Polko o sytuacji w armii: 25 lat zajmowałem się PR-em w wojsku, ale takich cudów nie było

Czytaj więcej: Gen. Polko o sytuacji w armii: 25 lat zajmowałem się PR-em w wojsku, ale takich cudów nie było

- Teraz już chyba nie mamy żadnych wątpliwości, czemu to wszystko służy. Tu chodzi o armię wierną dobrej zmianie - powiedział w "Faktach po Faktach" były dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON kmdr Janusz Walczak. Wraz z byłym dowódcą GROM gen. Romanem Polko, komentował obecną sytuację w polskim wojsku.

Brutalna prawda o armii Macierewicza. Eksperci nie mają wątpliwości

Czytaj więcej: Brutalna prawda o armii Macierewicza. Eksperci nie mają wątpliwości

Pod jego rozkazami wywiad wojskowy przestał praktycznie istnieć. Szef MON dzieli najsilniejszą dywizję pancerną w Polsce, osłabiając jej wartość bojową. Ściany wschodniej na pierwszej linii mają bronić zamiast żołnierzy zawodowych, weekendowi. Amerykanie nawet nie chcą z Polską rozmawiać na temat przekazania w ręce Macierewicza rakiet Tomahawk.

Polityka MON przyczyną GIGANTYCZNEJ dziury w budżecie

Czytaj więcej: Polityka MON przyczyną GIGANTYCZNEJ dziury w budżecie

Ustawa budżetowa na 2017 rok zakłada, że dochody kasy państwa wyniosą 325,4 mld zł, czyli ok. 16,7 proc. PKB, a wydatki - 384,8 mld zł, czyli 19,7 proc. PKB. By sfinansować nowe i kontynuowane programy społeczne, rząd PiS zakłada dosyć wyraźny wzrost wpływów z podatków. Mają one wynieść 301,1 mld zł, co oznacza to, że przeciętnie każdy Polak odda państwu w tym roku 7835 zł. Może to być aż 9 proc. więcej niż 2016 r. i o 16 proc. więcej niż w 2015 r.

ABW powinna sprawdzić Macierewicza

Czytaj więcej: ABW powinna sprawdzić Macierewicza

Kolejny raz Antoni Macierewicz głośnie zapowiedział o dostawie nowych śmigłowców dla wojska. Według ministra dostawa pierwszych helikopterów nastąpi najpóźniej w marcu.

Broń „uranowa” na terenie Polski

Czytaj więcej: Broń „uranowa” na terenie Polski

Kontynuując pobyt obcych wojsk na terenie Polski, przypominam znane fakty ze stosowania broni ze zubożonego uranu na terenie poligonów i skutki takiego stosowania dla ludności cywilnej, mieszkającej w pobliżu tych poligonów. Udowodniony zasięg rozchodzenia się pyłu radioaktywnego z tej broni przekracza 50 km.

Co robią Amerykanie w Polsce?

Czytaj więcej: Co robią Amerykanie w Polsce?

Do Polski przybyła cała jedna brygada wojsk amerykańskich. Sprawę tę trzeba koniecznie skomentować i dolać kilka łyżeczek dziegciu do radości, która z tego powodu zapanowała w mediach opanowanych przez ludzi wywodzących się z dawnej „Solidarności”.

Marzec 2015
pon wto śro czw pią sob nie
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5