Grudzień przeminął – gdzie są obiecane śmigłowce?

Czytaj więcej: Grudzień przeminął – gdzie są obiecane śmigłowce?

Czy raczej helikoptery, bo zdaje się w takiej formie nazwał te wiropłaty pan Minister, składając wobec pani Prezes Rady Ministrów publiczną obietnicę. Kontrakt na „Caracale” skasowano w sposób, który doprowadził do skandalu międzynarodowego i poważnego osłabienia naszej pozycji w Unii Europejskiej, już słyszeliśmy o tym, że mają być nowe śmigłowce – najpierw dla Wojsk Specjalnych, potem więcej.

Wojska USA to poważne zagrożenie dla Polski

Czytaj więcej: Wojska USA to poważne zagrożenie dla Polski

To jest horrendalna łatwowierność i naiwność, a nawet karygodna głupota żeby myśleć, że amerykańskie wojsko jest właśnie instalowane w Polsce dla obrony Polski i Polaków przed kimkolwiek.

Zmiana warty na szczytach polskiej armii. Mamy dane o fali odejść do cywila

Czytaj więcej: Zmiana warty na szczytach polskiej armii. Mamy dane o fali odejść do cywila

Polska armia pod wodzą ministra Antoniego Macierewicza (PiS) przechodzi zmianę warty na najwyższych szczeblach. Wirtualna Polska uzyskała informacje o tym, ilu generałów i pułkowników pożegnało się z armią. Poprzednio taka rewolucja została zainicjowana - ale nieskończona - 10 lat temu, gdy PiS po raz pierwszy przejęło władzę.

Epoch Times: kolektywna paranoja przypomina o wybuchu II wojny światowej

Czytaj więcej: Epoch Times: kolektywna paranoja przypomina o wybuchu II wojny światowej

Każdy, kto zdołał pojąć, jaką rolę odegrała Polska w wydarzeniach sprzed II wś., lepiej rozumie, co się teraz dzieje. W 1939 r. chciano doprowadzić do tego, by wojska radzieckie i niemieckie stanęły naprzeciwko siebie i wybiły się wzajemnie. „Epoch Times” przeprowadza paralele między wydarzeniami sprzed prawie 80 lat a współczesnością.

MON zablokował pomoc NATO podczas WOŚP? "Wszystko jest polityczne"

Czytaj więcej: MON zablokował pomoc NATO podczas WOŚP?

Jeszcze w poniedziałek miasto zapowiadało, że tegoroczny finał WOŚP w Szczecinie uświetnią pokazy sprzętu wojskowego w wykonaniu żołnierzy korpusu NATO. W ostatniej chwili korpus jednak się wycofał. Jak nieoficjalnie ustalił Onet, zrobił to na polecenie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Służba w polskim wojsku zapobiega SAMOBÓJSTWOM?

Czytaj więcej: Służba w polskim wojsku zapobiega SAMOBÓJSTWOM?

W tamtym roku życie odebrało sobie 13 żołnierzy służby czynnej. Czterech więcej niż rok wcześniej. Nominalny wzrost liczby samobójstw wyniósł 44 proc. Ale i tak statystycznie zabija się znacznie mniej żołnierzy niż wśród reszty Polaków.

Rok z Macierewiczem. Największe WPADKI szefa MON

Czytaj więcej: Rok z Macierewiczem. Największe WPADKI szefa MON

Nagłośnił międzynarodowy spisek, który okazał się dezinformacją. Unieważnił najważniejszy dla polskiej armii kontrakt na francuskie helikoptery, potem obiecał zakup amerykańskich śmigłowców i stwierdził, że został źle zrozumiany.

Zamierzanie z naborem do obrony terytorialnej. Nie jest tak różowo!

Czytaj więcej: Zamierzanie z naborem do obrony terytorialnej. Nie jest tak różowo!

Formalnie nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej ma ruszyć po 1 stycznia, od wtedy będzie bowiem obowiązywała znowelizowana ustawa o powszechnym obowiązku obrony RP, która wprowadza ten rodzaj wojsk. Jednak już od września wojskowe komendy uzupełnień rejestrują chętnych do służby w tej formacji.

Fatalny błąd NATO. Nowa strategia ws Rosji nie działa

Czytaj więcej: Fatalny błąd NATO. Nowa strategia ws Rosji nie działa

NATO i Unia Europejska zdecydowały o zacieśnieniu współpracy obronnej, głównie w odpowiedzi na politykę Rosji. Realizacja tego planu może napotkać na trzy problemy – brak pieniędzy, politykę Donalda Trumpa oraz utrzymanie stanowiska względem Rosji.

Styczeń 2015
pon wto śro czw pią sob nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1