Następny do DYMISJI: Antoni Macierewicz

Czytaj więcej: Następny do DYMISJI: Antoni Macierewicz

Wacław Berczyński miał dość swojej niefortunnej działalności, jako lotniczy ekspert i wziął nogi za pas. W Polsce została ośmieszona kolejna smoleńska podkomisja a Antoni Macierewicz otrzymał następny siarczysty policzek.

"USA są gotowe do uderzenia". U wybrzeży Korei Północnej dwa niszczyciele

Czytaj więcej:

USA przygotowują prewencyjną operację wobec Korei Północnej - twierdzą dziennikarze amerykańskiej telewizji NBC News. Rzeczniczka Pentagonu Dana White odmówiła komentarza. Podkreśliła jednocześnie, że "dowództwo zawsze bierze pod uwagę cały wachlarz opcji, aby uniknąć przypadkowości".

Orbán przelicytował w walce z Sorosem. I boi się masowych protestów

Czytaj więcej: Orbán przelicytował w walce z Sorosem. I boi się masowych protestów

Węgierski rząd nie wie, co począć w związku z niedzielnymi demonstracjami w Budapeszcie - na ulice wyszło 70 tys. młodych ludzi, by protestować przeciwko zamknięciu Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU). Czy po latach apatii na Węgrzech zaczyna się budzić społeczeństwo obywatelskie?

Ile kosztuje imigrant? Jako niewolników sprzedaje się ich za 200 dolarów

Czytaj więcej: Ile kosztuje imigrant? Jako niewolników sprzedaje się ich za 200 dolarów

Migranci, którzy próbują dotrzeć do Europy, są sprzedawani na "targach niewolników" w Libii za 200 dolarów, czyli równowartość około 800 zł. Są przetrzymywani dla okupu, zmuszani do pracy lub wykorzystywani seksualnie - alarmuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Niemcy otwarcie o swoich interesach gazowych z Rosją

Czytaj więcej: Niemcy otwarcie o swoich interesach gazowych z Rosją

1. Niemiecka gazeta poświęcona głównie sprawom gospodarczym „Deutsche Wirtschafts Nachrichten” niedawno poinformowała, że w obecnych sporach z Polską w sprawach gazowych chodzi o to, „czy w przyszłości w Europie będzie dominowała oś energetyczna rosyjsko-niemiecka czy amerykańsko-polska.

Banderowcy marzą o bombie atomowej

Czytaj więcej: Banderowcy marzą o bombie atomowej

Są rzeczy które się nawet filozofom nie śniły. Ponieważ przerastają ich ograniczone zdolności percepcji. Jednym z takich jest uzbrojenie dzielnych potomków anarchistów z Siczy z porośniętej trzciną wyspy na Dnieprze w broń nuklearną.

Dziś Turcy w Holandii a jutro Ukraińcy w Polsce

Czytaj więcej: Dziś Turcy w Holandii a jutro Ukraińcy w Polsce

Ostatnie zachowania mniejszości tureckiej w Holandii i w Niemczech pokazują, do czego doprowadzi niekontrolowany napływ setek tysięcy ludzi na terytorium państwa, z którym te masy się nie utożsamiają. Kilka milionów Turków w Niemczech i pół miliona w Holandii wystarczy, żeby zdestabilizować słabe struktury państwowe.

Neonazistowska Ukraina. Wśród młodych kobiet popularny jest kult Adolfa Hitlera i III Rzeszy

Czytaj więcej: Neonazistowska Ukraina. Wśród młodych kobiet popularny jest kult Adolfa Hitlera i III Rzeszy

Orędownicy wsparcia dla Ukrainy w Polsce za wszelką cenę próbują zbijać argumenty przeciwników wsparcia stwierdzeniami, iż współczesny neobanderyzm ukraiński nie jest ani antypolski, ani neonazistowski. Postanowiłem więc przekonać się jak jest naprawdę wykorzystując do tego narzędzie, które w terminologii służb specjalnych nazywa się białym wywiadem, czyli wykorzystaniem ogólnodostępnych źródeł informacji.

"Szanse Tuska na drugą kadencję rosną razem z jego krytyką w Polsce". Na Zachodzie zapowiadają spektakularną klęskę PiS

Czytaj więcej:

"Nie ma alternatywnej kandydatury niż Donald Tusk" - mówi o zbliżających się wyborach na prezesa Rady Europejskiej jeden z francuskich polityków. A analitycy z renomowanego magazynu "Politico" zauważają, że ostra krytyka Tuska ze strony jego politycznych oponentów z Polski skutkuje tylko wzmocnieniem poparcia wśród liderów europejskich.

Chory w sieci, czyli co teoretycznie może czekać pacjenta po wejściu w życie pomysłów ministra Radziwiłła

Czytaj więcej: Chory w sieci, czyli co teoretycznie może czekać pacjenta po wejściu w życie pomysłów ministra...

Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł chce w ramach reformy ochrony zdrowia wprowadzić ryczałtowe finansowanie placówek, które znajdą się w sieć szpitali. Pomysł kontrowersyjny, który w ostatnim czasie spędza sen z powiek specjalistom od ochrony zdrowia, a także politykom i to nawet koalicji rządzącej.

Kwiecień 2015
pon wto śro czw pią sob nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3