Migranci, uchodźcy i kary. O co grają Bruksela i Warszawa?

Czytaj więcej: Migranci, uchodźcy i kary. O co grają Bruksela i Warszawa?

Polska nie zgadza się na tzw. relokację uchodźców. Słowacja i Węgry, które zajęły podobne stanowisko, postanowiły zaskarżyć decyzje Komisji Europejskiej do Trybunału Sprawiedliwości UE. Jest jednak mało prawdopodobne, by decyzja TSUE była dla nich korzystna. W DGP analizujemy, jakie pole manewru mają polskie władze. I czym może się skończyć spór Warszawy i Brukseli o uchodźców.

Banderowska indoktrynacja polskiej młodzieży

Czytaj więcej: Banderowska indoktrynacja polskiej młodzieży

Polski rząd za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji Narodowej najwyraźniej postanowił po raz kolejny podlizać się lobby ukraińskiemu, które coraz głośniej wyraża swoje niezadowolenie, że jest przezeń wciąż jeszcze niedostatecznie hołubione i niewystarczająco dopieszczone, a tym samym nadal nieusatysfakcjonowane w stosunku do swoich własnych wyobrażeń w tym względzie.

Jak obronić Polskę przed wypchnięciem na peryferie Europy

Czytaj więcej: Jak obronić Polskę przed wypchnięciem na peryferie Europy

Gdyby PiS wygrało kolejne wybory, to Polska może w sposób trwały znaleźć się na peryferiach UE. Natomiast jeśli władzę w Warszawie przejmie Platforma Obywatelska, czy koalicja chcąca pracować razem z Europą, to tak się nie stanie – mówi Rafał Trzaskowski, który w „gabinecie cieni” PO odpowiada za politykę zagraniczną.

Polska nie przyjęła ani jednego uchodźcy. Komisja Europejska GROZI

Czytaj więcej: Polska nie przyjęła ani jednego uchodźcy. Komisja Europejska GROZI

Komisja Europejska grozi rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej krajom, które nie przyjęły do tej pory uchodźców w ramach programu relokacji. Na podjęcie odpowiednich działań mają one czas do czerwca. Jednym z wymienionych państw jest Polska. - Nie ma w tej chwili możliwości przyjmowania uchodźców - stwierdziła premier Beata Szydło.

Banderowcy próbują Penetrować środowisko Polaków na Litwie!

Czytaj więcej: Banderowcy próbują Penetrować środowisko Polaków na Litwie!

Ukraińskie środowiska przyznające się do banderyzmu usiłują wniknąć już nie tylko w ruch narodowy w Polsce. Ostatnio podjęli oni próbę wciągnięcia w orbitę swoich wpływów także młodych Polaków na Wileńszczyźnie. Nacjonaliści ukraińscy nawet tam, jak się okazuje, mają swoich popleczników.

Chiński problem Polski

Czytaj więcej: Chiński problem Polski

Wizyta pani Beaty Szydło Prezes Rady Ministrów w Chinach i jej spotkanie z panem z panem Xi Jinpingiem Prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej jest pięknym przypomnieniem sukcesów dyplomacji Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Uwagi miał nawet Watykan. Polska SKRYTYKOWANA na forum ONZ

Czytaj więcej: Uwagi miał nawet Watykan. Polska SKRYTYKOWANA na forum ONZ

Przedstawiciele państw z całego świata we wtorek skrytykowali Polskę na forum Rady Praw Człowieka ONZ. Przedmiotem krytyki były reforma sądownictwa, sytuacja w Trybunale Konstytucyjnym, niedostateczna walka z dyskryminacją oraz brak związków partnerskich.

Więcej krytyków Dudy i Szydło. Macierewicz DO ZMIANY

Czytaj więcej: Więcej krytyków Dudy i Szydło. Macierewicz DO ZMIANY

Czy premier Szydło powinna wymienić niektórych ministrów? Polacy nie mają wątpliwości: zdymisjonować trzeba ministra obrony Antoniego Macierewicza i szefa resortu środowiska Jana Szyszkę – tak wynika z sondażu na panelu Ariadna przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.

Następny do DYMISJI: Antoni Macierewicz

Czytaj więcej: Następny do DYMISJI: Antoni Macierewicz

Wacław Berczyński miał dość swojej niefortunnej działalności, jako lotniczy ekspert i wziął nogi za pas. W Polsce została ośmieszona kolejna smoleńska podkomisja a Antoni Macierewicz otrzymał następny siarczysty policzek.

"USA są gotowe do uderzenia". U wybrzeży Korei Północnej dwa niszczyciele

Czytaj więcej:

USA przygotowują prewencyjną operację wobec Korei Północnej - twierdzą dziennikarze amerykańskiej telewizji NBC News. Rzeczniczka Pentagonu Dana White odmówiła komentarza. Podkreśliła jednocześnie, że "dowództwo zawsze bierze pod uwagę cały wachlarz opcji, aby uniknąć przypadkowości".

Orbán przelicytował w walce z Sorosem. I boi się masowych protestów

Czytaj więcej: Orbán przelicytował w walce z Sorosem. I boi się masowych protestów

Węgierski rząd nie wie, co począć w związku z niedzielnymi demonstracjami w Budapeszcie - na ulice wyszło 70 tys. młodych ludzi, by protestować przeciwko zamknięciu Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU). Czy po latach apatii na Węgrzech zaczyna się budzić społeczeństwo obywatelskie?

Ile kosztuje imigrant? Jako niewolników sprzedaje się ich za 200 dolarów

Czytaj więcej: Ile kosztuje imigrant? Jako niewolników sprzedaje się ich za 200 dolarów

Migranci, którzy próbują dotrzeć do Europy, są sprzedawani na "targach niewolników" w Libii za 200 dolarów, czyli równowartość około 800 zł. Są przetrzymywani dla okupu, zmuszani do pracy lub wykorzystywani seksualnie - alarmuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Maj 2015
pon wto śro czw pią sob nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31