Stratfor: władze w Kijowie mogły celowo zaognić konflikt w Donbasie

Czytaj więcej: Stratfor: władze w Kijowie mogły celowo zaognić konflikt w Donbasie

Według analityków prywatnej agencji wywiadowczej Startfor, w obliczu zmiany polityki USA względem Rosji, władze w Kijowie mogły zdecydować się na eskalację działań zbrojnych w Donbasie, by zwrócić uwagę na konflikt i uzyskać międzynarodowe wsparcie dla kontynuowania sankcji nałożonych na Moskwę.

Apel o pomoc dziecku! Polskie dzieci narażają się na śmierć przez... amerykańskich żołnierzy

Czytaj więcej: Apel o pomoc dziecku! Polskie dzieci narażają się na śmierć przez... amerykańskich żołnierzy

W niedzielę do Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu na oddział pediatryczny zwrócili się rodzice małej Alinki (5 miesięcy), która ma wrodzoną wadę serca, jaka się leczy tylko za pomocą metod chirurgicznych. Mała Alinka czeka na operację już od urodzenia i jej kolej nadejdzie dopiero w czerwcu br., a tymczasem jedyną możliwością na podtrzymywanie życia są drogie leki.

Rozdmuchiwanie konfliktu na Ukrainie to SZANTAŻ amerykanów wobec Polski!

Czytaj więcej: Rozdmuchiwanie konfliktu na Ukrainie to SZANTAŻ amerykanów wobec Polski!

Stany Zjednoczone starają się realizować na Ukrainie swoje dalekosiężne cele, w których nie ma miejsca na demokrację i dobrobyt Ukraińców. Stany Zjednoczone nie tylko wykorzystują ukraińskie koła nacjonalistyczne, lecz również wysyłają swoje prywatne firmy wojskowe do bezpośredniego udziału w działaniach zbrojnych na południowym wschodzie Ukrainy, a również sprzedają broń.

Białoruski „balkon” kontra NATO

Czytaj więcej: Białoruski „balkon” kontra NATO

W zeszłym tygodniu do Żagania, Bolesławca i Świętoszowa dotarły pierwsze oddziały amerykańskie, które zostaną rozlokowane na terenie Polski w ramach wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

Protest się skończył, ale kryzys parlamentarny trwa. Będzie eskalacja

Czytaj więcej: Protest się skończył, ale kryzys parlamentarny trwa. Będzie eskalacja

Żadna z fundamentalnych kwestii leżących u podstaw kryzysu nie została rozwiązana. Legalność budżetu jak była wątpliwa, tak pozostała. Konsekwencje ekonomiczne i prawne wciąż są wielką niewiadomą. Wiarygodność parlamentu jako źródła prawa została poważnie osłabiona. A pozostanie na stanowisku marszałka Kuchcińskiego gwarantuje utrzymanie skrajnie konfrontacyjnej logiki przyszłych prac Sejmu.

Czy etniczna polskość będzie się cofać?

Czytaj więcej: Czy etniczna polskość będzie się cofać?

Ściąganie wszystkich Polaków w obecne granice wydaje się kardynalnym błędem. Nie chodzi o to, by ich pozostawiać własnemu losowi, lecz opracować politykę narodowego wzrastania na miejscu, na Kresach.

USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

Czytaj więcej: USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

Rywalizacja o nowy ład światowy trwa, a Ukraina w tej grze pełni rolę karty przetargowej – uważa dr Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Zachód nie wyda Ukrainy na pastwę Putina, bo potrzebuje stabilnej strefy buforowej, a raczej pola walki i rynek zbytu starej broni.

Luty 2015
pon wto śro czw pią sob nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 1