Protest się skończył, ale kryzys parlamentarny trwa. Będzie eskalacja

Czytaj więcej: Protest się skończył, ale kryzys parlamentarny trwa. Będzie eskalacja

Żadna z fundamentalnych kwestii leżących u podstaw kryzysu nie została rozwiązana. Legalność budżetu jak była wątpliwa, tak pozostała. Konsekwencje ekonomiczne i prawne wciąż są wielką niewiadomą. Wiarygodność parlamentu jako źródła prawa została poważnie osłabiona. A pozostanie na stanowisku marszałka Kuchcińskiego gwarantuje utrzymanie skrajnie konfrontacyjnej logiki przyszłych prac Sejmu.

Czy etniczna polskość będzie się cofać?

Czytaj więcej: Czy etniczna polskość będzie się cofać?

Ściąganie wszystkich Polaków w obecne granice wydaje się kardynalnym błędem. Nie chodzi o to, by ich pozostawiać własnemu losowi, lecz opracować politykę narodowego wzrastania na miejscu, na Kresach.

USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

Czytaj więcej: USA hoduje Polakom śmiertelnego wroga

Rywalizacja o nowy ład światowy trwa, a Ukraina w tej grze pełni rolę karty przetargowej – uważa dr Jacek Bartosiak z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Zachód nie wyda Ukrainy na pastwę Putina, bo potrzebuje stabilnej strefy buforowej, a raczej pola walki i rynek zbytu starej broni.

Polsko, dokąd zmierzasz? Walki interesów i wpływów zagranicznych

Czytaj więcej: Polsko, dokąd zmierzasz? Walki interesów i wpływów zagranicznych

Czy Polska demokracja jest zagrożona? Co dzieje się w naszym kraju? Polsko, dokąd zmierzasz? Czy to rzeczywiście początek końca i czy można temu zapobiec, czy może wszystko wymknęło się już z pod kontroli? Takie pytanie może dziś stawiać sobie wielu Polaków w kraju oraz za granicą.

U bram Europy czeka ĆWIERĆ MILIARDA

Czytaj więcej: U bram Europy czeka ĆWIERĆ MILIARDA

„Tu nie chodzi o to przyjmowanie lub nieprzyjmowanie muzułmanów. Tu chodzi o to, że głównie za sprawą Angeli Merkel poszedł komunikat: przybywajcie wszyscy. Dlatego do Europy zaczęli przybywać nie tylko uchodźcy z Syrii, którzy uciekają przed wojną” – mówił Wojciech Szewko w programie „Cztery strony”.

W naszym położeniu i z naszą historią nie możemy bać się wojny

Czytaj więcej: W naszym położeniu i z naszą historią nie możemy bać się wojny

Można z powodzeniem obronić hipotezę, że już same doświadczenia historyczne, upoważniają nas do stwierdzenia, że wojna na naszym terytorium zawsze była czymś najzupełniej normalnym i zwyczajnym. Nie powinniśmy się więc dziwić, że wojna w końcu znowu nastąpi. To naturalna kolej rzeczy na tym terytorium.

Rada Praw Człowieka użyła raportu RPO przeciwko Polsce

Czytaj więcej: Rada Praw Człowieka użyła raportu RPO przeciwko Polsce

Opublikowane przez Komitet Praw Człowieka ONZ „Obserwacje końcowe do raportu w sprawie ochrony praw człowieka na terytorium Polski”, o których informowaliśmy już w ubiegłym tygodniu, okazały się w dużym stopniu zainspirowane treścią wystąpienia polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wdowy, które odszkodowań nie dostały. Podział na "lepszą" i "gorszą" śmierć?

Czytaj więcej: Wdowy, które odszkodowań nie dostały. Podział na

Rodziny kilkunastu dowódców polskiej armii, którzy zginęli w katastrofie wojskowego samolotu CASA nie mogły liczyć na pomoc państwa. Nawet za pochówek płaciły same, z zasiłku pogrzebowego. Dopiero po Smoleńsku państwo uznało, że wypłaci im odszkodowania takie same, jak bliskim ofiar z 10 kwietnia.

Styczeń 2015
pon wto śro czw pią sob nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1