Polacy zapłacą więcej za wodę. A w ministerstwie hojne nagrody!

Premier Beata Szydło (54 l.) obiecywała, że ceny wody, po wprowadzeniu Prawa wodnego nie wzrosną. Jak pisaliśmy w poniedziałkowym Fakcie – będzie inaczej. To dlatego, że od 1 stycznia 2018 r. wejdzie w życie nowa opłata za korzystanie z zasobów wodnych. To wymysł Ministerstwa Środowiska Jana Szyszki (73 l.). Czy za to szefowa rządu przyznała hojne nagrody wiceministrom tego resortu?

Jak dowiedział się Fakt, tylko w tym roku na nagrody dla sześciu sekretarzy i podsekretarzy stanu Ministerstwa Środowiska przeznaczono 146 400 zł, czyli średnio 2440 zł miesięcznie na każdego!

Od początku kadencji na same nagrody dla wiceministrów poszło 240 400 zł. Niezły dodatek do i tak niemałej pensji – wiceminister zarabia ok. 10 000 zł brutto miesięcznie. Nagrody przyznawane są na wniosek pani premier.

Pytanie tylko, za co szefowa rządu je przyznała? Za nowe opłaty za korzystanie z wody, która podobno miała nie drożeć? A może za decyzję o wycince Puszczy Białowieskiej, za którą Polska o mało nie została ukarana? Albo za plany odstrzału łosi, z których resort w ostatniej chwili się wycofał?

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. fake news >>Polacy zapłacą więcej za wodę ???? .
    Wiceminister środowiska Mariusz Gajda przekonywał posłów, że celem nowelizacji jest „efektywny nadzór nad ustanawianiem cen i opłat za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków”. Równocześnie zapewniał, że nie dojdzie do wprowadzenia jednej stawki na terenie całego kraju, a ustawa zapewni ludziom tanią wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.