Macierewicz chce wspierać banderowski rząd Ukrainy we wszelki możliwy sposób

W poniedziałek, na zaproszenie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z wizytą w Polsce przybył minister obrony narodowej Ukrainy gen. armii Stepan Połtorak.

– Nasze rozmowy dotyczyły współdziałania przemysłów obronnych, ale także współdziałania w zakresie szkoleń, ćwiczeń i współpracy wojskowej. Polska jest jedynym krajem, który podpisał z Ukrainą porozumienie o współpracy wojskowej – powiedział po spotkaniu na konferencji prasowej szef MON Antoni Macierewicz.

Minister Macierewicz podkreślił w swojej wypowiedzi, że ukraińska delegacja jest w Polsce m.in. po to, by uczcić polską niepodległość. – Minister Połtorak przybył specjalnie dla uczczenia polskiej niepodległości – mówił szef MON.

– Podczas dzisiejszego spotkania omówiliśmy sprawy bezpieczeństwa w Europie i świecie. Poinformowałem ministra Antoniego Macierewicza o sytuacji na Ukrainie. Omówiliśmy sprawy związane z poprawą współpracy sił zbrojnych Polski i Ukrainy. Omówiliśmy też kwestie związane ze współpracą przemysłów obronnych oraz te, które dotyczą funkcjonowania wielonarodowej brygady – mówił minister S. Połtorak.

NALEŻY JEDYNIE ŻAŁOWAĆ, że minister Antonii Macierewicz nie zapytał swojego gościa o rozwój neobanderyzmu w ukraińskiej armii, a ten następuje w postępie iście geometrycznym. Jeżeli jednak zapytał, to w oficjalnym komunikacie nie było o tym ani słowa.

Minister Połtorak złożył na ręce szefa polskiego MON podziękowania za dotychczasową pomoc i współpracę.

Wieczorem ministrowie Polski i Ukrainy złożyli kwiaty na grobie gen. Bezruczki.

ŹRÓDŁO: MON

Polub Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.